Videos

A new documentary that I involved about the birds of Istanbul

English below.

Kendi düzenli bilgisayarımın olduğu 2006-2007 yıllarından beri, niyeyse bilinmez, video içerikler üretmek konusunda ekstra bir isteğim oldu hep. O yıllarda, oynadığım simülasyonların ufak videolarını hazırlıyor ya da beğenerek dinlediğim şarkıları videolar halinde YouTube’a yüklüyordum. Aradan geçen yıllar içerisinde biraz uzaklaşmış olsam da önce 2014 yılında Romanya’da geçirdiğim günleri “Video Günlüklerim” şeklinde YouTube’ta düzenli olarak paylaştım, arkasından da çektiğim 30-40 saniyelik kuş videolarını yayınlamaya başladım. Bu ana kadar amatör çabalarımla ilerleyen süreç, 2018 yılında düzenli içerikler yazdığım, profesyonel çekimler ve düzenlemeler ile videolar hazırlamaya başladığım bir döneme evrildi. Geldiğimiz noktada hayatın bana bir cilvesi olsa gerek, faturalarımı, kiramı ödememi sağlayan parayı, yıllarca okuduğum dersler, geçtiğim sınavlar ve kazandığım diplomalar sayesinde değil, kendi kendime geliştirdiğim yeterliliklerim ile kazanıyorum.

Aşağıdaki oynatma listelerinde, eminim hoşunuza giden bir şeyler bulacaksınız.

The Playlist for “the Stories on Birds” / “Kuştan Hikayeler” Oynatma Listesi

The Playlist for VLOGs / VLOG Oynatma Listesi

The Playlist for “Nature News” / “Doğa Haberleri” Oynatma Listesi

The Playlist for “Bird Shots” / “Kısa Kısa” Oynatma Listesi

The Playlist for “Bird and Nature Studies” / “Kuş ve Doğa Çalışmaları” Oynatma Listesi

Since I had my very first PC in back 2006-2007, I am very interested to prepare video contents. In those years, I was editing short informative videos about flight simulators which I was passionate about and uploaded to YouTube. After years, firstly, I came back to YouTube and video editing with my Video Diaries for my days in Romania in 2014. Then I started to upload 30-40 seconds bird videos which I observed in nature. All this amateur efforts had been evolved to more professional things in 2018. Since then, it is interesting but I am earning my life from this personal interest, but not because of the degrees and diplomas which I spent most of my life to gain.

I am sure that you will find something good for yourself in the videos above. Most of the videos have English subtitles.