Inktober’19 + Kuşlu Takvim

English below.

“Inktober” (İngilizce “Ink > mürekkep” ile “October > Ekim” kelimelerinden türetilmiş) her yıl Ekim ayında Instagram üzerinden gerçekleştirilen bir sanat akımı. Sanatçılar, çoğunlukla mürekkep veya türevi malzemeler kullanarak o ay boyunca #inktober etiketiyle çalışmalarını paylaşıyorlar. Birkaç yıldır takip ettiğim bu akıma, ben de 2019 yılında dahil oldum ve Ekim ayı boyunca her gün bir çizim yaparak, Instagram hesabım üzerinden paylaştım.

Her gün bir çizim yapmak hem zorlayıcı hem de öğretici bir deneyim oldu benim için. Ekim ayı bittiğinde ortaya çıkan çizimlerin öylece bir köşeye konulamayacak kadar değerli olduğunu hissettim. Böylece aralarından seçtiğim 12 çizimimi özel bir çalışma ile “Kuşlu Takvim” adı altında masa takvimi haline getirdim ve satışa sundum. Takvimi satın alarak çalışmalarıma destek olan herkese tekrardan teşekkürlerimi sunuyorum.

“Inktober” is a digital art trend in Instagram that allows artists from all around the world to share their ink based artworks during October of each year via #inktober hashtag. In 2019, I decided to join the trend and shared a small bird illustration for each day of the month in my Instagram account.

It was a challenge and instructive to sketch every day for me. When October ended, I decided to use the artworks in a good way and I designed a desk calendar called “Calendar with Birds“. Thank you everyone who supported me and my art by buying the calendar.