İndim Dere Boyuna (VLOG)

İlk VLOG videosuna ya da benim gördüklerimi anlatma videolarına diyelim çünkü günlük gibi oluyor sanıyorum VLOG olayı, her gün çekenler falan ben öyle değil. Güzel anlar gördüğüm zaman sizle paylaşmak için çekeceğim videolar diyelim.

Şuanda Muğla Köyceğiz’de Döğüşbelen köyü yakınlarında bir orman yolundaydım, bisikletle seyahat ediyordum ki şurada görebilirsiniz bisikleti, arkalarda bir yerdeydi o nerdeymiş, işte orda, sonrasında bir bekleme sürecim oldu, birilerinin beni almasını bekliyorum yolda. O uzun sürünce,  ben de biraz yola çıkayım, biraz daha yol alayım dedim. Ve planlanmışın dışında bir orman yoluna girdim. Şu anda derenin içerisindeyim, gördüğünüz gibi.

İlginç bir yol burası çünkü hiç beklemediğim bir yerde, hiç beklemediğim bir dere oldu ve her zaman yaptığım gibi ayaklarımı, çoraplarımı çıkardım ve kendimi suya attım. Çünkü su çok güzel ve insan böyle suları bulmakta oldukça zorlanıyor. Maalesef büyük şehirlerde böyle yerler görmek imkânsız diyeyim artık zor değil, yakın değil baya imkânsız bir durum. Öyle olunca da ben de böyle fırsatları değerlendirmeyi seviyorum ve açıkçası şehirde yaşamasam da bunu yapardım büyük ihtimal çünkü çok güzel bir his, ayaklarınızın altından sular akıyor taptaze, erimiş kar suları, dağların tepesinden geliyor ve içinde olmak benim açımdan çok mutluluk verici.

Bir de burada başka canlılarla paylaşınca aynı alanı daha da mutlu oluyorum. Örneğin şu kısımda yüzen, burası biraz daha derince, orAda bazı ufak dere balıkları var, ne olduklarını bilmiyorum, araştıracağım. Öğrendikten sonra bu videonun altına eklerim. Burada bazı kız sinekleri var, kız böceği pardon, kız sineği diyorum. Kız böcekleri var. Örneğin şurada, görebiliyor musunuz kendisini, evet gördünüz. O var, daha da netleyebilirim hatta, şöyle yapalım. Yaklaşıyorum, yaklaşıyorum. Gördünüz mü? Evet.

Ve daha fazlası geliyor, çiftleşiyorlar falan burada. Birbirlerinin peşine takılmış gidenler var. Helikopter böceği deniyor, Dragonfly deniyor, Ladyfly ve Dragonfly bildiğim kadarıyla. Burada şuana kadar gördüğüm kadarıyla 4 farklı tür gördüm. Benim tanımlayabildiğim 4 farklı tür. Belki bazıları birbirine benziyordur ama farklı türler olabilir. O kısmını bilemeyeceğim. Ama bunu da videonun sonuna eklerim, hangi türleri gördüğümle alakalı.

Bahsettiğim kız sineklerinden birisi bu arkadaş. Çok güzel, eğlenceli, keyifli bir yer. Ben de şansım varken değerlendirmeye çalışıyorum. Yeri gizli kalsın, belki başkaları da bu yollardan denk gelir giderse, görme şansı yakalar. Bir tane büyük baştankara gördüm, öyle güzel bir yer.

İlk video da böyle olsun diyelim. Hoşça kalın.

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s