Uludag Kuzeydogu Yamaçları

km. 130

İnternette dolanıp dururken sevdiceğimle öylece bir ilana denk geldik ki ne iyi ettik sormayın. Öğrendik ki Eskişehir Doğa Tutkunları diye bir grup var imiş buralarda ve bunlar haftasonları bazı yakın yerlere geziler ve doğa yürüyüşleri düzenliyorlarmış. Bizim gördüğümüz ilana göre ise 18 Kasım günü Uludağ’ın Kuzeydoğu yamaçlarında Kıran Köyü ve Dokuzlar Şelalesi civarında doğa yürüyüşü gerçekleşecekmiş. Üstelik bu yürüyüş 14 km sürecekmiş. Ortada apaçık, sıcacık, yakıncacık bir gezi varken durur muyuz biz hiç ?

                                

 

 

 

 

 

 

 

Uzun geçecek günün hazırlıkları bir önceki geceden başladı sevdiceğimle; alışveriş yapıldı, çantalar hazırlandı, uygun kıyafetler seçildi. Sabahın erken saatlerinde yola düştük. 1 buçuk saat süren yolculuğun ardından mekana ulaştık. Eşsiz bir ormanın içinde muhteşem keçi yolunu takip ederek geçirdiğimiz 14 km içerisinde Dokuzlar ve Kıran Şelaleleri ile Fevziler Göleti güzelliklerini sundu bizlere.

          

Parkur uzun biraz da yorucuydu ama yemek molası denilen o güzel şey, yorgunluğun tesirini gösterdiği saatlerde öyle güzel geldi ki sormayın gitsin. Akşamdan hazırlıklı gidince tabi ayrı da bir zevki oldu o yemeğin. Sevdiceğimin kendi elleriyle hazırladığı lezzet fışkıran sandviçlerinin üstüne konserve barbunya da eklenince bütün enerjimiz yerine geldi.

Parkurun bitişi, yakın bir beldenin çay bahçesinde içilen buharı üstünde tavşan kanı misali birer bardak çay ile oldu.

Eskişehir’e dönüş yoluna koyulmuştuk ki bir baktık İnegöl’deyiz biz ! O kadar gelmişiz, köfte yemeden gitmek olmaz dedik, bir güzel ziyafet çektik. Afiyet bal şeker olsun bize !

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s